Скульптор, музикант і майстер з виготовлення музичних інструментів @Гордій Старух

2020-09-12 10:13:43

Суспільне Око

"У кожного є якісь особливі мрії, хтось про щось мріє, наприклад, про якусь річ… Для мене такою річчю була колісна ліра. Я один раз її чув "на живо" і запам’ятав цей звук. Мені тоді, можливо, було три роки", – пригадує своє перше знайомство з лірою скульптор, музикант і майстер з виготовлення музичних інструментів Гордій Старух / Gordiy Starukh.

А мрії, як ми знаємо, здійснюються! Нині інструменти львів’янина купують колекціонери з усього світу! Загалом власноруч створив понад 50 інструментів.

Свою першу ліру Гордій робив майже 2,5 роки. Загалом цим ремеслом займається десять років. Виготовляє колісні ліри за зразками стародавніх інструментів. Дерево використовує різне – грушу, липу, явір… Наприклад, одну ліру виготовив із сосни, у яку вдарила блискавка.

Каже, що виготовлення ліри – ювелірна робота, бо всі деталі доволі дрібні та тісно пов'язані між собою. Тож, одна неточність може зіпсувати майбутній інструмент.

"Я колись робив найскладнішу у своїй творчості, то вона мала 492 деталі", – ділиться він.

Кожну свою ліру Гордій робить інакшою. Велику увагу приділяє дизайну та якісному звучанню ліри. Єдине, що поєднує всі інструменти, – фірмова ручка –спіральна, а не S-подібну, як у європейських інструментах. Чому така форма? Бо, за словами майстра, "спіраль життя" – улюблений символ із його снів.

"Ручка-спіраль має чудовий вигляд і гіпнотизує, коли дивитися на її рух", – додає він.

Окрім того, що Гордій виготовляє ліри, він майструє кобзи, бандури, ексклюзивні гуслі, грає на чотирьох музичних інструментах – колісній лірі, гітарі, ударних та синтезаторі. А як співає?!

Любить потішити своїх слухачів інструментальними композиціями. "Щедрик", "Зозуля"… Ось послухайте https://www.facebook.com/watch/?v=480162516024101 А ще у лірника троє дітей і дружина-художниця Дарія Альошкіна, яка підкорює своїми неймовірними витинанками цілий світ.

Більше про неї дивіться у нашому відео

https://www.facebook.com/watch/?v=480162516024101

https://www.facebook.com/watch/?v=769905426545725

https://www.youtube.com/watch?v=LLHWff9EqXE