Українці – парадоксальна нація.

2020-09-07 15:11:19

Ковчег "Україна"

Ми маємо колосальну культурну спадщину, але й знати про неї нічого не хочемо. А тому досі прописані у російському культурному полі – цитуємо Бродського і Толстого, а не Стуса чи Самчука. Пізнаємо картини Шагала, але нічого не знаємо про Мурашка чи Кричевського. Захоплюємось Прокоф'євим і Шостаковичем, а навіть не чули Барвінського чи Сильвестрова. Наші шедеври не стали надбанням світової цивілізації не тому, що вони другорядні чи меншовартісні. Ми не цікаві світові тільки тому, що ми не цікаві самі собі.

Ось чому ми створили концерт "Ковчег Україна: музика". Це концерт-візитівка, що має стати головною музичною подією року, і вмістить десять століть української музики – від архаїчних колядок і давніх духовних напівів до "академічних" шедеврів Лисенка і Станковича та улюблених гітів Дахи Брахи.

Цей концерт перезавантажить наші “музичні архіви” і зробить їх цікавими сучасному слухачеві, відкриє непізнану (чи відому лише вузькому колу спеціалістів) колосальну музичну спадщину України.

Ми мріємо, аби концерт став нашою "культурною армією" і продемонстрував світові велич української музики.

Ініціаторами проєкту є зірка світової класичної сцени, диригентка Oksana Lyniv і культурна менеджерка, письменниця Ярина Винницька.

Запрошуємо на онлайн презентацію дійства, яка відбудеться 17 жовтня о 19 год. на сторінці Ковчег "Україна". Реєструйтесь на подію за посиланням

https://www.facebook.com/events/349357139801252/

Вподобайте нашу сторінку, аби бути в курсі останніх культурних новин країни. Поширюйте цей допис – допоможіть українцям "пізнати себе" і закохатись у свою культурну спадщину.

Концерт створено за підтримки Український культурний фонд.

https://www.youtube.com/watch?v=TJhXt3zjGl8&t=133s

https://www.youtube.com/watch?v=DeZgaluFPqw