В Полтаві погодили місце під пам'ятник Петлюрі

2020-09-10 12:54:52

На сесії Полтавської міської ради, яка відбулася 4 вересня 2020 року, серед інших питань, депутати розглянули проект рішення "Про погодження місця встановлення пам’ятника Симонові Петлюрі в місті Полтаві" Таким місцем пропонувалося обрати перетин вулиці Соборності та провулку Клубного (територія скверу Матері та дитини). Про це учора ввечері повідомило мережеве видання Полтавщина, передає Еспресо.TV.

Перед голосуванням з трибуни виступив депутат ВО "Свобода" Юліан Матвійчук і член "Просвіти", регіональний представник Українського інституту нацпам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

"Я хочу сказати про морально-етичний, патріотичний бік справи. Всі ми знаємо, що зараз триває російсько-українська війна. Вона має не тільки озброєний вимір. В тому числі є вимір від не пам’ятей. Назву три моменти про які ми мало говоримо. Яке було перше рішення в Криму після окупації? Перше, це демонтаж пам’ятника основоположника військово-морських сил України Петру Конашевичу-Сагайдачному. І друге, про це мало хто знає, усі підручники з історії України було вилучено з усіх шкіл на території півострова, звезено Сімферополя і там в одному із двориків спалено. Ваше голосування - це внесок у протидію російської агресії й у тому числі - у сферу національної пам’яті", - наголосив Пустовгар.

Далі:

https://espreso.tv/news/2020/09/05/v_poltavi_pogodyly_misce_pid_pamyatnyk_petlyuri

Непрощені - Симон Петлюра (2007)

https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=Lq9XAozt5fw&feature=emb_logo

Таємний щоденник Симона Петлюри

https://www.youtube.com/watch?v=DW8Lg4HGRR8