1938-р. Олександр Довженко

Довженку – 125: як працював і знімав український кінорежисер – розповідає кінознавиця

Сьогодні відзначається 125 років з дня народження Олександра Довженка. Лариса Брюховецька, кінознавиця, розповіла, як відзначатимуть цю дату та як працював Довженко.

Лариса Брюховецька розповіла, що у цей день традиційно делегація Національної спілки кінематографістів вирушила до Сосниці, де народивця Олександр Довженко, щоб відзначити цю дату.

Далі:

http://www.nrcu.gov.ua/news.html?newsID=90326

"ЩОРС" Довженкові замовив Сталін.

"Грім вибухів лунає над провулками. Дим стелиться над землею. Страхом перекошені обличчя людей. Крики, гамір переляканої юрби зливаються з брязкотом розбитих шибок. То там, то тут з"являються гумові "трупи". Це — "Петлюра вступає в Бердичів", — писала у вересні 1938-го про зйомки кількох епізодів фільму "Щорс" у місті Кам"янець-Подільський місцева газета "Червоний кордон".

На екрани стрічка вийшла у травні 1939-го. За перший тиждень її подивився 31 млн осіб. Режисера Олександра Довженка прийняли до Спілки радянських письменників і дали Сталінську премію. Зі Сталіна, власне, історія фільму й починалася.

Далі:

https://gazeta.ua/articles/history-newspaper/_film-sors-dovzhenkovi-zamoviv-stalin/293882

Фільм "ЩОРС.

https://www.youtube.com/watch?v=i3PpQAlUjjU

ГЕНІЙ У ЗАДУШЛИВИХ «ОБIЙМАХ» СТАЛIНА: 125 РОКIВ IЗ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА

«Щорс» проти «Чапаєва» На початку тридцятих рокiв безрадiсне напiвголодне життя радянських людей ознаменувалося яскравою неординарною подiєю: на екрани країни вийшов звуковий художнiй фiльм «Чапаєв». У наш час це важко назвати «подiєю», а тодi в країнi коїлося щось неймовiрне: не окремi глядачi, а цiлi трудовi колективи, тримаючи в руках транспарант iз написом «На Чапаєва», єдиним строєм заповнювали зали кiнотеатрiв, про зайвий квиток, звичайно, годi було й думати.

Далі:

https://umoloda.kyiv.ua/number/3544/164/141089/