День українського кіна. 11 вересня 2020р.

Зустріч кінематографістів на День українського кіна на незмінному десятиліттями місці біля бюсту Олександру Петровичу Довженко.

До другої години дня 11 вересня 2020 року зібралось кілька десятків працівників Національної кіностудії імені Олександра Довженка. Перед бюстом видатному кінорежисерові з’явився столик з сяючою білою скатертиною, а на ньому корзина з яблуками. Два мікрофони натякали на те, що один мікрофон для генерального директора Олеся Янчука, а другий для почесних гостей.

Саме Олесь Спиридонович Янчук - генеральний директор, голова Національної спілки кінематографістів України, режисер – постановник - розпочав урочистість. За кілька хвилин він охопив більше ніж 90 – річну історію Кіностудії, приділивши особливу увагу непереможному лавреату серед діячів українського кіна всіх найбільше відомих міжнародних фестивалів Сергію Йосиповичу Параджанову та його картині «Тіні забутих предків» .

(Скористаємось нагодою і повідомимо, що в ці ж дні у закарпатському Ужгороді відбувався літературно – мистецький фестиваль, присвячений творчості автора сценарію згаданого світового шедевру екранного мистецтва Івана Чендея).

https://www.ukrinform.ua/rubric-tourism/3097553-zakarpatta-prijmae-patidennij-cendejfest.html

Після свого виступу генеральний директор К/С Олесь Янчук запросив до мікрофона першого заступника Міністерства культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва. У його спічі йшлося про невиміряну користь національної кінематографії у вирішенні багатьох ідеологічних, політичних, економічних проблем, у гуртуванні громадян і громадянок України в час надзвичайно складних і загрозливих подій на теренах нашої Батьківщини.

Важливою тезою у виступі офіційної особи високого рангу виявилось помітним, що Кіностудія в минулі добрі для неї часи була справжнім центром української культури, уособлюючи в собі поєднання багатьох муз мистецького світу.

Саме цю інтонацію підхопив голова Національної спілки театральних діячів України, генеральний директор та художній керівник Київського національного академічного театру оперети Богдан Струтинський. Він привітав присутніх зі святом українських кінематографістів і підкреслив про потрібну творчо – виробничу єдність майстрів ігрового кіна та театральної сцени. Олесь Янчук нагадав про мюзикли, яких замало, хіба що режисерка Олена Дем’яненко вдало вирішила творчі завдання у своїй музичній картині «Гуцулка Ксеня». Дійсно, українська нація від Бога обдарована музично, пісенна спадщина українців як світова реліквія знаходиться в реєстрах ЮНЕСКО, а музичних фільмів катма.

Богдан Струтинський на телеканалі "Зоряний"

https://www.facebook.com/watch/?v=512421002731915

Тільки підготуєш актора, як він оп, і за кордон поїхав - Богдан Струтинський

https://gazeta.ua/articles/culture/_tilki-pidgotuyesh-aktora-yak-vin-op-i-za-kordon-poyihav-bogdan-strutinskij/835569

Запрошення до мікрофону актриси Лариси Кадочникової була логічною послідовністю в урочистому зібранні, тому що її служіння в Національному театрі імені Лесі Українки стало прикрасою репертуару цього відомого творчого колективу на десятиліття. Та її світова зірка засяяла в картині Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», в якій вона зіграла головну роль Марічки в дуеті зі світочем українського та світового кіна Іваном Миколайчуком. На почесному місці біля бюсту Олександру Довженко генеральний директор НКС Олесь Янчук нагородив легендарну актрису медаллю «За заслуги у мистецькій діяльності». Можна вважати, це нагорода за чотирнадцять блискучих головних ролей у фільмах Кіностудії імені О. Довженка.

"НИНІ" Лариса Кадочникова: я була оточена геніями!

https://www.youtube.com/watch?v=NIvv0NCql9k

Зовсім коротким та змістовним виявився монолог видатного українського кінорежисера Романа Балаяна. Він красномовно пригрозив режисерським кулаком «злому, неситому оку» аби воно не зазіхало на гектари всесвітньо відомої кіностудії з статусом національної приналежності.

Ми продовжуємо оглядатися на Росію, на Америку. Мене це принижує - Роман Балаян

https://apostrophe.ua/ua/article/lime/read/2020-08-23/myi-prodoljaem-oglyadyivatsya-na-rossiyu-na-ameriku-menya-eto-unijaet---roman-balayan/34584

Олександр Ігоревич Муратов, кінорежисер з фільмографією на аркуш, єдиний на цей час, хто мав прямі контакти з Олександром Петровичем Довженко і по праву вважається учнем видатного режисера, викладача, письменника. Перед Олександром Муратовим існує перспектива детальних розповідей про Майстра та Вчителя, і бажано не забаритись, тому що він є поза конкурентним кандидатом на присудження йому Державної премії імені О.Довженка за вагомий внесок в розвиток українського кіномистецтва. Йому гаряче аплодували і вітали зі святом українського кіна колеги по творчій праці.

Субєктив 24.05.18 Олександр Муратов

https://www.youtube.com/watch?v=hI7JhsE5Nw0

http://www.ukrkino.com.ua/people/?id=502

Прес – центр НКС імені Олександра Довженка