Олександр Довженко

День народження Довженка на його батьківщині відзначили Днем яблука

12.09.2020 р.

З нагоди 126-ї річниці від дня народження видатного українського кінорежисера, сценариста і письменника Олександра Довженка у Сосниці Чернігівської області провели інтерактивний День яблука.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила директорка Сосницького меморіально-літературного музею Олександра Довженка Любов Наконечна.

"Спочатку наші гості - керівники району, працівники навчальних закладів, банку, інших установ нашого селища, а також далекі родичі Довженка поклали квіти до пам’ятника "Юний Сашко", а потім ми їх запросили в сад. Там провели інтерактивний День яблука", - сказала вона.

Далі:

http://www.ukrkino.com.ua/about/spilkanews/?id=12927

https://www.ukrinform.ua/rubric-tourism/3097500-den-narodzenna-dovzenka-na-jogo-batkivsini-vidznacili-dnem-abluka.html

Українці в Берліні відзначили день народження Довженка

Дипломати та представники української громади Берліна поклали 10 вересня квіти до меморіальної дошки славетному українському режисеру Олександру Довженку з нагоди відзначення 126-ї річниці від дня народження класика світового кінематографа. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

https://www.ukrinform.ua/rubric-diaspora/3097157-ukrainci-v-berlini-vidznacili-den-narodzenna-dovzenka.html

Покладання квітів у Берліні до дня народження українського режисера Олександра Довженка

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=XsfaHtydIGg&feature=emb_logo

10 вересня 126 років тому народився Олександр Довженко – один із найвідоміших на планеті письменників і режисерів

«Першим поетом у кіно» Олександра Довженка назвали американці, Гомером XX століття —греки. Японці вважали, що найкращі їхні фільми створено під впливом українського режисера. Американський актор і кінорежисер Чарлі Чаплін вважав, що слов’янство дало світові в кінематографії лише одного митця, і це — Олександр Довженко.

Далі:

https://armyinform.com.ua/2020/09/10-veresnya-126-rokiv-tomu-narodyvsya-oleksandr-dovzhenko-odyn-iz-najvidomishyh-na-planeti-pysmennykiv-i-rezhyseriv/

Дитинство

Народився у багатодітній селянській сім'ї на хуторі В'юнище Сосницького повіту Чернігівської губернії.

У різних джерелах називають різні дати народження О.Довженка: 10, 11 або 12 вересня. Згідно з актовим записом у метричній книзі Соборно-Троїцької церкви містечка Сосниця, він народився 29 серпня 1894 року за «старим стилем» — тобто 10 вересня за новим.

Батько й мати були неписьменні. Батько, Петро Семенович Довженко, належав до козацького стану.

Сім'я жила незаможно: землі було немало, проте вона була неродюча, натомість дітей було 14, тому батько «наймався в підводчики та смолярував». Діти в сім'ї швидко помирали, майже всі не досягнувши працездатного віку, тому у згадках про дитинство в уяві Олександра Довженка завжди поставали «плач і похорон». Він любив матір, про яку писав: «Народжена для пісень, вона проплакала усе життя, проводжаючи назавжди».

На фото О.Довженко у капелюсі

Літературно-меморіальний музей О.П.Довженка

Олександр Довженко третій зліва у верхнім ряду, в капелюсі, з виглядом юного Дона Корлеоне. Театральна трупа Сосницького театру після вистави "Запорожець за Дунаєм" за Гулаком-Артемовським. Службовець земської управи Бєловський - вусатий чоловік у чорному в центрі.

Далі:

https://sites.google.com/site/dovzenkoukraine/biografia/ditinstvo

Обличчя української історії. Олександр Довженко

https://www.youtube.com/watch?v=Qo0kIxOFzXM

Літопис оновлюється!