Олександр Довженко

«Бог в людині. Він є або немає. Але повна Його відсутність — се великий крок назад і вниз. В майбутньому люде прийдуть до Нього. Не до попа, звичайно, не до приходу. До божественного в собі. До прекрасного. До безсмертного. І тоді не буде гнітючої сірої нудьги, звірожорстокого, тупого і скучного безрадісного будня».

Олександр Довженко «Щоденник»

Олександр Довженко: як коханка врятувала митця від смерті.

125 років тому народився українських письменник та кінорежисер Олександр Довженко.

У тоталітарних державах спецслужби обплутують своїми тенетами весь приватний простір, часто втручаючись у найінтимніші речі й змушуючи людей підозрювати найближче оточення.

Стосунки Олександра Довженка та Юлії Солнцевої - це історія великого самовідданого кохання, творчої співпраці, взаємопідтримки і взаєморозуміння. А в той самий час опальний український геній перебував під пильним оком сталінського НКВД, з яким певним чином співпрацювала і його дружина.

Далі:

https://nv.ua/ukr/style/kultura/-50041908.html

Олександр Довженко. ОдесЬкий світанок. | А. Антонченко, К. Коновалов

https://www.youtube.com/watch?time_continue=138&v=VQA90ygPndU&feature=emb_logo

Олександр Довженко — Гомер кінематографії

Звичайному українцю він уявляється у двох образах — як білоголовий Сашко, зачарований Десною, і як видатний кінорежисер, фільмів якого, щоправда, майже ніхто не бачив. Ці уявлення дуже поверхові, бо в глибині їх — і особисті, і національні трагедії, через які боліло серце Олександра Довженка.

Далі:

http://www.golos.com.ua/article/321439

Гордість України. Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі

https://www.youtube.com/watch?v=yC9cnRVBYCs

Перші успіхи. Трилогія

Перший серйозний успіх прийшов у 1929 році після виходу на екрани фільму «Звенигора». Фактично, Довженко ще у Харкові мав сценарій до цього фільму. Ідея належала Юркові Юртику (Тютюннику), який у співавторстві з Майком Йогансеном і написав сценарій фільму-легенди про скарб, закопаний гайдамаками в надрах гори. Але Довженко майже на 90% переробив цей сценарій. Він прагнув створити «свою Іліаду». Велетенська поетична фреска, що охоплює дві тисячі років буття, може бути зрозумілою тільки тим, хто знайомий з історією України.

Далі:

http://oleksandrdovzhenko.blogspot.com/2012/09/blog-post_955.html

АХТЕМ СЕЙТАБЛАЄВ ПРО РЕЖИСЕРА ДОВЖЕНКА. 6 серія «Книга-мандрівка. Україна».

https://www.youtube.com/watch?v=LVBPyTGfzM4

Олександр Довженко: перший поет кінематографу | Пишемо історію

https://www.youtube.com/watch?v=BwbTqt6g9os