ПРЕ-ПРОДАКШН

Ми ділили апельсин. Як кіношники змагаються за державні гроші у 2020 році

Sergiy Trymbach

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach

У 2020 РОЦІ НА ДЕРЖКІНО ВИДІЛИЛИ 450 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ, з них менш ніж половина піде на нові стрічки: 219,8 мільйона, за словами голови Держкіно, піде на погашення заборгованостей перед переможцями попередніх конкурсів. Близько 60 мільйонів – на створення серіалів (тут заборгованостей жодних немає, оскільки серіали вперше фінансуватимуться в результаті пітчингів Держкіно).

Дарія Бадьйор, Редакторка відділу "Культура"

9 липня Рада з держпідтримки кінематографії при Держкіно розгляне результати 13-го конкурсу кінопроєктів. За отримання державного фінансування боролися дебютні повно- та короткометражні фільми.

Цей пітчинг – перший за нової голови Держкіно Марини Кудерчук, чиє призначення широко критикувалося кінопрофесіоналами. Менше з тим, нова голова Держкіно прийшла з декларованим наміром розвивати кіноіндустрію. А починає свою діяльність на посаді з проведення конкурсу, всередині якого закладена бомба сповільненої дії.

LB.ua розповідає про пристрасті навколо 13-го пітчингу, про те, скільки грошей залишилося на нові фільми й кому вони можуть дістатися, а також чому індустрії варто нарешті серйозно поговорити про визначення конфлікту інтересів.

Далі:

https://lb.ua/culture/2020/07/08/461444_mi_dilili_apelsin_yak_kinoshniki.html?fbclid=IwAR058j-jp9_2yyeUL4LfxJ-CyGZEmRZOyLnp7rZvcjkcBaZozfO32fuvUBM