UA  EN 

Роботу над фільмом "Таємний щоденник Симона Петлюри" завершено

У цій стрічці зіграло ціле сузір'я наших акторів - Богдан Бенюк, Ірма Вітовська, Євген Нищук, Тарас Жирко та ін. А ось головну роль виконав 43-літній Сергій Фролов, який останні десять років багато знімався у різних фільмах та серіалах.

"У нас було п'ять кандидатур на роль Симона Петлюри, а вибрали ми найкращу, -- каже режисер Олесь Янчук, відомий за стрічками "Голод - 33", "Атентат - осіннє вбивство у Мюнхені", "Нескорений", "Залізна сотня" і "Владика Андрей". - Я дуже ретельно підходжу до кастингу: завжди роблю проби з акторами, які б во ни не були талановиті й геніальні... Загалом на вибір акторів, пошиття костюмів, підготовку декорацій та реквізиту в нас пішло п'ять місяців. Самі ж зйомки тривали з паузами приблизно півроку".

 

Натомість написання сценарію забрало набагато більше часу - шість років! За словами режисера, матеріали збирали не тільки в Україні, але й у Франції - в бібліотеці Петлюри у Парижі,лондонських архівах і навіть у США.

"Цей фільм розкриває правду про постать Петлюри, який на десятиліття, а практично на ціле століття, був спаплюжений радянською пропагандою, - каже Олесь Янчук. - З нього зробили погромника, антисеміта і т.п. Наш фільм розповідає, що це було зовсім не так. І грунтується він на історичних фактах, які ми збирали разом зі сценаристом Михайлом Шаєвичем..."

Бюджет "Таємного щоденника Симона Петлюри" - майже 47 мільйонів гривень, з яких 23,6 млн виділило Держкіно. За словами режисера, якби такий історичний фільм знімали у Голлівуді, то кошторис складав би мінімум 100 мільйонів доларів.

Додамо, що вихід на екрани стрічки заплановано на осінь -- дати наразі уточнюються. Та ще влітку допрем'єрний показ "Таємного щоденника Симона Петлюри" відбудеться у Львові, де знімали велику частину фільму.

Переглянути його запросять як простих глядачів, так і тих, хто сприяв зйомкам, а ще місцевих акторів, котрі взяли участь у фільмі.

Стаття з ресурсу Експресс Онлайн

Підписатися на новини: