Blog

80-річчя Богдана Ступки

394 Views0 Comments

Сьогодні могло б виповнитись 80 років легендарному актору Богдану Ступці. Несподіваний відхід митця став великим ударом для мільйонів прихильників таланту майстра сцени і екрану.  Богдан Ступка індивідуально яскрава, харизматична особистість, із своєю характерною інтонацією, голосом, жестами. Він був генієм. 

Вперше Богдан Сильвестрович з’явився на кіноекрані у 1971 році в ролі Ореста Дзвонаря у фільмі Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою». Ця роль і досі залишається однією з найкращих у списку актора.

Народний артист України Богдан Ступка зіграв  в кіно ряд історичних постатей: гетьмани Іван Брюховецький («Чорна рада») та Іван Мазепа («Молитва за гетьмана Мазепу»), Чингісхан («Таємниця Чингісхана»), Богдан Хмельницький («Вогнем і мечем»), Олександр Керенський («Червоні дзвони»), Борис Годунов («Кремлівські таємниці»), Остап Вишня («Із житія Остапа Вишні»).

Загалом у Ступки — понад 100 ролей у кіно та більш ніж 50 на сцені. 

Богдан Сільвестрович неодноразово отримував нагороди та відзнаки на міжнародних кінофестивалях за найкраще втілення образів своїх персонажів на кіноекрані. 

За рік до смерті, в 2011-му, Богдана Ступку удостоїли звання Героя України, а лауреатом Державної премії імені Олександра Довженка видатний актор став вже посмертно.

Але головною нагородою для Богдана Сильвестровича завжди була любов глядачів. І ця всенародна любов буде вічною, як і персонажі, яких втілив у кіно Ступка.