Привітання до Дня Незалежності!

454 Views0 Comments

24 серпня 1991 року Верховною Радою Української РСР було ухвалено Акт проголошення незалежності України. 

Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка вітає народ України з 30-ю річницею Незалежності України!

Бажаємо вам міцного здоров’я, великого родинного щастя, миру, взаєморозуміння, злагоди та добробуту. Нехай кожен день вашого життя буде сповнений радістю, теплом і новими здобутками, а наші добрі справи примножать славу рідної України.

Кіно – це невід’ємна частина української історії та культури, яка впливає на стійкість та гармонійний розвиток нашого народу та держави.

Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка – це національний символ України, який є не лише пам’ятником архітектури України, а й одним з світових центрів народження та розвитку кіномистецтва.

Пропонуємо разом згадати картини, які були створені на кіностудії протягом 30-ти років незалежності України. 

Таємний щоденник Симона Петлюри

Рік: 2018

Хронометраж: 123 хв 

Жанр: історична драма

Режисер: Олесь Янчук

У Парижі в 1927 році відбувається суд Самуїлом Шварцбардом, звинуваченим у вбивстві Симона Петлюри. Через три роки доньку Симона, Лесю, відвідує незнайомець, що передає їй батьковий щоденник, де описано що стало підставою вбивства.

Щоденник починається подіями 1917 року. Володимир Винниченко критикує проголошення УНР, зауважуючи, що проголосити вільну державу ще значить убезпечити її від загарбників. Симон доповідає про розміщення більшовицьких загонів у Києві та закликає напасти на них. Однак Винниченко пропонує укласти з ними мир аби переманити частину на бік УНР. Михайло Грушевський розсуджує їх: Винниченко вирушає домогтися свого дипломатією, а Петлюра — силою.

Казка про гроші 

Рік: 2018

Хронометраж: 100 хв

Жанр: казка

Режисерка: Олеся Моргунець 

Сільський парубок Левко успадковує млин свого дядька, який за загадкових обставин утопився в озері. Неочікуване збагачення збурює в Левкові нестримну жагу до грошей. Він привласнює шинок єврея Янкеля, якого за надмірну скнарність у Йом-Кіпур забрав чорт Хапун. Левко починає лихварювати та забирати в людей останнє. Коли він геть втрачає здатність до співчуття, дружби та кохання, нечиста сила добирається і до нього.

Мамо, я льотчика люблю…

Рік: 2012

Хронометраж: 90 хв 

Жанр: мелодрама, драма

Режисер: Олександр Ігнатуша

Відому актрису полишає чоловік. Жінка не може з цим змиритися. Проте невдовзі знаходить нове кохання — льотчика, з яким хоче прожити решту життя.

Владика Андрей

Рік: 2008 

Хронометраж: 129 хв

Жанр: біографія, історія

Режисер: Олесь Янчук

Фільм розповідає про життя та діяльність видатної постаті української історії — митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Авторами сценарію є Михайло Шаєвич та Олесь Янчук.

Зйомки проходили у Львові, Чернігові, Відні, Ватикані та Білій Церкві.

Чорна рада

Рік: 2000-2002

Хронометраж: 9 серій

Жанр:  історична драма 

Режисер: Микола Засеєв-Руденко 

Основні події фільму розгортаються в тяжкі для України історичні часи. Після смерті Богдана Хмельницького загострюється боротьба за гетьманську владу між Якимом Сомком й Іваном Брюховецьким, кульмінацією запеклого політичного протистояння стає Чорна рада 1663 року. На тлі політичних інтриг, несподіваних союзів і зрад розгортається інша сюжетна лінія — любовна… Масштабні батальні сцени, мальовничі національні костюми, відомі й улюблені актори роблять фільм привабливим для найширшого кола глядачів.

Приятель небіжчика

Рік: 1997

Хронометраж: 100 хв.

Жанр: Детектив

Режисер: В’ячеслав Криштофович 

Екранізуючи повість Андрія Куркова, В’ячеслав Криштофович та оператор Вілен Калюта зняли не просто детективну історію, головний герой якої втрачає точку опори та бажання жити, а потім віднаходить в собі любов до життя, вони створили виразний образ втраченої сьогодні натури: Києва 90-х. Тоді змінювалася епоха та проявлялися нові риси людської натури, необхідні, щоб вижити в складних обставинах. 

«Фучжоу» або «Очікуючи вантаж на рейді Фучжоу біля пагоди»

Рік: 1994 

Хронометраж: 125 хв

Жанр: історико-романтична притча

Режисер: Михайло Іллєнко

Придніпровські містечка й села в Україні, узбережжя Флориди, Бермудський трикутник — місця дії фільму. Нащадка українців, які колись емігрували за океан, Ореста, шаленим вітром стихій закидає в українське село. Власне, це стихія самої історії, котра розвіяла українців по світах. В стилістиці поетичного кіно, через химери людських фантазій і вчинків, автори поєднують свого героя з коханою дівчиною, Катериною.

Мелодрама із замахом на вбивство

Рік: 1992 

Хронометраж: 68 хв. 

Жанр: мелодрама

Режисер: Микола Малецький

Журналістка Тамара Малишева глибоко нещаслива в особистому житті з чоловіком алкоголіком Андрієм. Редакція відряджає Тамару в невеличке українське містечко розслідувати причини, що спонукали солдата, який прийшов з армії, вдарити сокирою свою тещу і отримати за це 11 років суворого режиму тюремного ув’язнення. Там вона знайомиться з Юрієм — людиною, яка «чекала її все життя» і в якого вона не озираючись закохується. Подальші події розвиваються неймовірним чином.

Leave your thought